Pivný súboj pokračuje v Banskej Bystrici

Autor: PIVOBRANA ... | 14.9.2012 o 9:10 | Karma článku: 5,78 | Prečítané:  473x

Najväčší slepý spotrebiteľský test piva pod hlavičkou hnutia PIVOBRANA pokračuje od dnes v centre Banskej Bystrice na Radvanskom jarmoku. Dnes poobede a zajtra budú mať všetci návštevníci Radvanského jarmoku jedinečnú šancu vyskúšať si, či im chutí viac pivo vyrobené nadnárodným koncernom, alebo pivo vyrobené slovenským nezávislým pivovarom.

Len na inšpiráciu. V Košiciach 8. septembra sa do testovania zapojilo spolu 538 ľudí. Väčšina, čiže 290 (54%) označila ako lepšie pivo s číslom 1, 216 (40%) ľudí uprednostnilo pivo s označením 2 a 32 (6%) nevedelo nájsť medzi pivami žiadny rozdiel. Čo tieto čísla znamenajú?

Zatiaľ sa nedá robiť jednoznačný záver, ale pivný súboj vyzerá byť vyrovnaný. Uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať. V každom prípade chceme získať čo najviac testov, a preto je potrebné prísť a testovať.

Ešte dôležitejšia je však myšlienka samotnej PIVOBRANY. Veľmi príjemným tempom a prirodzene sa šíri najmä v prostredí internetu. Potvrdzuje sa, že pivo ľudí zaujímalo, zaujíma a asi aj zaujímať bude.

Od dnes sa však členom či sympatizantom PIVOBRANY môže stať každý, kto sa stotožňuje s jej poslaním, prioritami a hodnotami. Každý, komu záleží na poctivom slovenskom pive, udržaní tradície slovenského pivovarníctva, sa na stránke http://www.pivobrana.sk/ veľmi ľahko môže stať členom tohto otvoreného hnutia.

Stačí sa iba zaregistrovať na http://www.pivobrana.sk/kontakt/pridaj-sa  a nič viac. Stojí to za to. Dobré pivo za to stojí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

EKONOMIKA

Plat bez práce môže fungovať, Slovensku by však nepomohol

Nepodmienený príjem testuje okrem Fínska aj Kanada.


Už ste čítali?