Pivný súboj pokračuje v Banskej Bystrici

Autor: PIVOBRANA ... | 14.9.2012 o 9:10 | Karma článku: 5,78 | Prečítané:  488x

Najväčší slepý spotrebiteľský test piva pod hlavičkou hnutia PIVOBRANA pokračuje od dnes v centre Banskej Bystrice na Radvanskom jarmoku. Dnes poobede a zajtra budú mať všetci návštevníci Radvanského jarmoku jedinečnú šancu vyskúšať si, či im chutí viac pivo vyrobené nadnárodným koncernom, alebo pivo vyrobené slovenským nezávislým pivovarom.

Len na inšpiráciu. V Košiciach 8. septembra sa do testovania zapojilo spolu 538 ľudí. Väčšina, čiže 290 (54%) označila ako lepšie pivo s číslom 1, 216 (40%) ľudí uprednostnilo pivo s označením 2 a 32 (6%) nevedelo nájsť medzi pivami žiadny rozdiel. Čo tieto čísla znamenajú?

Zatiaľ sa nedá robiť jednoznačný záver, ale pivný súboj vyzerá byť vyrovnaný. Uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať. V každom prípade chceme získať čo najviac testov, a preto je potrebné prísť a testovať.

Ešte dôležitejšia je však myšlienka samotnej PIVOBRANY. Veľmi príjemným tempom a prirodzene sa šíri najmä v prostredí internetu. Potvrdzuje sa, že pivo ľudí zaujímalo, zaujíma a asi aj zaujímať bude.

Od dnes sa však členom či sympatizantom PIVOBRANY môže stať každý, kto sa stotožňuje s jej poslaním, prioritami a hodnotami. Každý, komu záleží na poctivom slovenskom pive, udržaní tradície slovenského pivovarníctva, sa na stránke http://www.pivobrana.sk/ veľmi ľahko môže stať členom tohto otvoreného hnutia.

Stačí sa iba zaregistrovať na http://www.pivobrana.sk/kontakt/pridaj-sa  a nič viac. Stojí to za to. Dobré pivo za to stojí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?