O pivnom víťazovi rozhodne pezinský jarmok

Autor: PIVOBRANA ... | 21.9.2012 o 10:00 | Karma článku: 3,50 | Prečítané:  745x

O víťazovi najväčšieho pivného súboja v dejinách Slovenska sa rozhodne dnes a zajtra na pezinskom vinobraní.  Doterajší priebeh slepého spotrebiteľského testu, ktorý organizuje hnutie PIVOBRANA, je totiž natoľko vyrovnaný, že práve dva dni v Pezinku, kde stánok hnutia PIVOBRANA zavíta dnes a zajtra, môžu rozhodnúť. Súboj dvoch pív (jedno navarili nezávislí slovenskí pivovarníci a druhé nadnárodný pivný koncern) tak bude napínavý až do samého konca.

Súboj dvoch pív, nadnárodného a slovenského, je súčasťou aktivít hnutia PIVOBRANA, ktoré si už získalo na Slovensku veľkú popularitu. Zapája sa doňho stále viac ľudí, ktorí takto podporujú myšlienku ochrany nezávislého slovenského pivovarnícva a boja proti unifikácii piva ako takého.

 

Mnoho ľudí si totiž ani poriadne neuvedomuje, že pivný trh sa za posledné roky potichučky zmenil na takmer úplne unifikovanú masu, kde na dvoch miestach (Hurbanovo, Veľký Šariš) varia dva nadnárodné koncerny prakticky všetky tradičné značky slovenských pív. Tých pív, ktoré sa kedysi varili v Nitre, Topoľčanoch, Martine i v iných mestách, v našich slovenských pivovaroch, ktoré nadnárodné koncerny najprv kúpili a potom zavreli.

 

Test, ktorý PIVOBRANA pripravila, je rukavica, ktorú sme hodili veľkým hráčom. A chceme dokázať, že naozajstné nezávislé slovenské pivo sa kedykoľvek postaví akémukoľvek „europivu“ z ich dielne. My nemáme šancu súperiť s nadnárodným marketingom a miliónovými reklamnými balíkmi, našim rozhodcom bude iba a jedine spotrebiteľ - to je slepý test. Pokojne a kedykoľvek si necháme položiť otázku, ktoré pivo, podľa koho a prečo je napríklad „svetové“. Alebo „výnimočné“, „perfektné“, „exkluzívne“ a podobne. Kedykoľvek.

 

Takže krátko a stručne. Príďte dnes a zajtra na pezinský jarmok. Stánok PIVOBRANY nájdete ľahko. A tí čo nemôžu, podporte toto otvorené nezávislé hnutie cez stránku www.pivobrana.sk a staňte sa jedným z tisícov jej členov. Pridajte sa medzi ľudí, ktorým záleží na dobrom pive a majú plné zuby „europiva“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?