Bolo nás 12, už nás je viac ako 1 000!

Autor: PIVOBRANA ... | 27.9.2012 o 11:48 | Karma článku: 8,54 | Prečítané:  577x

PIVOBRANU sme založili 6.septembra 2012. Vtedy nás bolo 12 - všetko členovia Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska. Dnes je nás aktuálne viac ako tisíc a počet neustále narastá. Ukazuje sa, že ľuďom nie je „pivná téma" cudzia a na pive im záleží. A záleží im aj na pivnej rôznorodosti, ktorej predstaviteľmi sú práve malé pivovary.

PIVORANA (www.pivobrana.sk) je otvorené názorové hnutie, kde sa môže naozaj každý, kto má viac ako 18 rokov, prihlásiť. A nemusí už potom ani nič moc robiť. Svojou prihláškou (http://www.pivobrana.sk/kontakt/pridaj-sa ) totiž posilní hnutie, ktorého ciele vôbec nie sú malé:

  • 1. Chrániť a podporovať nezávislé slovenské pivovarníctvo.
  • 2. Klásť čo najväčší odpor postupujúcej unifikácii pivného trhu, kde nadnárodní giganti dominujú čoraz viac a takmer vo všetkom.
  • 3. Podporovať pivnú rozmanitosť - bojovať proti nekalým zmluvám, kde si pivné koncerny kupujú a podmaňujú celé krčmy a nedovoľujú im čapovať a predávať nič, okrem ich produktov.
  • 4. Domáhať sa zvýšenej legislatívnej ochrany pre malé pivovary a minipivovary, minimálne na takej úrovni ako v Česku, kde sú minipivovary zvýhodnené spotrebnou daňou na úrovni 50% zo základnej sadzby.
  • 5. Pripravovať, realizovať, alebo spoluorganizovať všetky možné podujatia na podporu nezávislého pivovarníctva.

A mnoho iných vecí, ktoré budeme postupne prinášať a o ktorých chceme aj s vami diskutovať.

Úspech PIVOBRANY závisí od každého z nás i vás. Nemáme státisíce eur, aby sme Vás nalákali cez celoslovenskú masívnu kampaň. A nevieme  ponúknuť ani nejaké iné atraktívne ceny. Momentálne rozmýšľame nad našimi možnosťami a chceme niečo zaujímavé a kreatívne pre členov a sympatizantov PIVOBRANY vymyslieť. Dúfam, že sa nám to čoskoro podarí.

PIVOBRANA nie je komerčný projekt.

Je to názorová platforma, kde sa stretli a spojili pivovarníci nezávislých pivovarov URPINER, KALTENECKER, GOLEM, RICHTÁR JAKUB, SANDORF, PATRÓNSKY PIVOVAR, PIVOVAR VICTORIA, BUNTAVAR, BRONTVAI, ZÁMOCKÝ PIVOVAR, MEŠTIANSKY PIVOVAR, SESSLER.

PIVOBRANA ale neslúži žiadnej značke, ani firme. Je to občianske otvorené hnutie a malo by slúžiť všetkým dobrým pivárom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?