Test poctivosti Slovákov

Autor: PIVOBRANA ... | 24.5.2013 o 10:34 | (upravené 24.5.2013 o 10:49) Karma článku: 8,01 | Prečítané:  957x

Ak by ste mali dobrovoľne zaplatiť za pivo, ktoré si môžete sami načapovať v podniku, zaplatili by ste? V nedeľu 26. mája sa na Inoveckej chate neďaleko Trenčína uskutoční ďalšia akcia pod názvom „Načapuj si svoje pivo na Inovci", ktorá preverí poctivosť slovenského národa. Hostia chaty si budú môcť sami čapovať pivo. Všetky peniaze, ktoré poctiví Slováci za pivo zaplatia, pôjdu na charitu.

poctivost.jpg

Foto: Inovecká chata

Podobnú akciu urobili chatári aj v roku 2011, kedy za pivo nezaplatilo okolo 10-12% samočapujúcich. Tento rok 1. a 8. mája prebehol na Inoveckej chate pokus číslo dva. Počet tých, ktorí odišli bez zaplatenia, sa však zvýšil až na 20%. Jednoducho povedané, každý piaty návštevník chaty pivo vypil, ale nezaplatil.

„V tomto našom teste hostí sme sa rozhodli pokračovať, lebo veríme, že ľudia sú lepší, alebo ich možno trochu tu, v horách,  zmeníme, aby lepší boli. Táto naša akcia nemá nič spoločné ani s politikou, ani so životnou úrovňou - je to len o svedomí. Možno sa tí, ktorí  pivo ukradli, nad sebou zamyslia, a zmenia svoj postoj k cudzím veciam," vysvetlil svoju filozofiu chatár Inoveckej chaty Ivan Bulík.

Podpredseda predstavenstva banskobystrického pivovaru Ľubomír Vančo s názormi chatára súhlasí a dodáva: „Veľmi sa nám zapáčila aktivita Inoveckej chaty a preto sme sa rozhodli, že pri tejto najbližšej udalosti 26. mája sponzorsky prispejeme našim URPINEROM. Všetky peniaze, ktoré ľudia za pivo zaplatia, budú použité výlučne na charitatívne účely. O tom, kde výťažok z akcie poputuje, budeme verejnosť informovať. Sme veľmi zvedaví, ako tento test dopadne tentoraz. Veríme, že  sa ľudia dajú zmeniť a že sa percento neplatičov  bude zmenšovať. Chceli by sme v týchto testoch pokračovať aj v budúcnosti."

O výsledkoch testu vás budeme hneď po víkende informovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?