Pankáči valcovali

Autor: PIVOBRANA ... | 24.6.2014 o 10:17 | (upravené 26.6.2014 o 10:41) Karma článku: 2,24 | Prečítané:  903x

Chalanom zo Stupavaru sa darí. Na Výročnej cene Slovenskej pivovarníckej akadémie za rok 2013 si domov odniesli až tri ceny. Stali sa Objavom roka, Pivovarom roka a ich sládok Ľuboš Kružic sa môže pýšiť aj titulom Sládok roka 2013. No ceny získali aj iné pivovary, pretože malým nezávislým pivovarom sa darí a sú naozaj žiadané.

Výročná cena Slovenskej pivovarníckej akadémie sa udeľovala už po tretí raz. Členovia Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), členovia sekcie homebrewingu a víťazi predchádzajúcich výročných cien dali hlavy dokopy a vytvorili štvorčlenné nominácie pre každú z 13 kategórií. Následne sa v hlasovaní povyberali tí najlepší z najlepších, ktorí si ocenenia prevzali z rúk predsedu a podpredsedov AMNPS 19. júna v minipivovare Richtár Jakub. Mimochodom, ten sa už po tretíkrát stal víťazom kategórie Tradičný hostinec roka.

V kategórii Pivovarská reštaurácia roka víťazstvo z minulého roka obhájil Meštiansky pivovar na Dunajskej ulici v Bratislave.  V tejto kategórii sa už tradične hodnotí prostredie, rôznorodosť ponuky, atmosféra, obsluha, pivná kultúra, úroveň gastronómie pri používaní kvalitných surovín, ako aj celkové kombinácie piva s jedlom. Titul Pivne tematická reštaurácia roka získal Pivovar Golem z Košíc. Hodnotili sa aj pivotéky a podnikové predajne, kde cenu Pivotéka roka získala Pivotéka Na 7. schode zo Žiliny.  Objavom roka 2013 sa stal sympatický záhorácky pivovar Stupavar, ocenenie Pivo roka putovalo do rúk pivovarníkom z Buntavaru za ich RIS WBM. V kategórii Pivný čin roka sa víťazom stala  úspešná premiérová akcia, 1. celosvetové stretnutie zberateľov pivných suvenírov v Martine.  Titulom Sládok roka 2013 sa môže pýšiť Ľuboš Kružic zo Stupavaru v Stupave. Majstrom výčapu sa po prvý raz v histórii stala žena,  Erika Szekerešová z pivovaru Richtár Jakub. Za Osobnosť roka z pivovaru za rok 2013 porota určila Ing. Ladislava Kovácsa a titul Osobnosť roka v homebrewingu aj tento rok obhájil Peter Bognár.  Titul Pivovar roka putoval do rúk Pivovaru Stupavar. Každoročne dostáva ocenenie za dlhodobý prínos slovenskému pivovarníctvu aj významná osobnosť z pivovarníckeho prostredia, tento rok sa ňou stal Ing. Karol Tomášek, ktorý pivovarníctvu zasvätil celú svoju profesionálnu kariéru.

Malé nezávislé pivovary sa na Slovensku tešia veľkej obľube a ľudia im venujú značnú pozornosť. Práve preto je pre nás výzvou každoročne bojovať o tieto výročné ceny. Všetci ocenení sú totiž zárukou toho, že milovníci piva sa môžu spoľahnúť na najvyššiu kvalitu  a odbornosť ,“  vysvetlil Ing. Ľubomír Vančo, predseda Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?