Pankáči valcovali

Autor: PIVOBRANA ... | 24.6.2014 o 10:17 | (upravené 26.6.2014 o 10:41) Karma článku: 2,24 | Prečítané:  751x

Chalanom zo Stupavaru sa darí. Na Výročnej cene Slovenskej pivovarníckej akadémie za rok 2013 si domov odniesli až tri ceny. Stali sa Objavom roka, Pivovarom roka a ich sládok Ľuboš Kružic sa môže pýšiť aj titulom Sládok roka 2013. No ceny získali aj iné pivovary, pretože malým nezávislým pivovarom sa darí a sú naozaj žiadané.

Výročná cena Slovenskej pivovarníckej akadémie sa udeľovala už po tretí raz. Členovia Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), členovia sekcie homebrewingu a víťazi predchádzajúcich výročných cien dali hlavy dokopy a vytvorili štvorčlenné nominácie pre každú z 13 kategórií. Následne sa v hlasovaní povyberali tí najlepší z najlepších, ktorí si ocenenia prevzali z rúk predsedu a podpredsedov AMNPS 19. júna v minipivovare Richtár Jakub. Mimochodom, ten sa už po tretíkrát stal víťazom kategórie Tradičný hostinec roka.

V kategórii Pivovarská reštaurácia roka víťazstvo z minulého roka obhájil Meštiansky pivovar na Dunajskej ulici v Bratislave.  V tejto kategórii sa už tradične hodnotí prostredie, rôznorodosť ponuky, atmosféra, obsluha, pivná kultúra, úroveň gastronómie pri používaní kvalitných surovín, ako aj celkové kombinácie piva s jedlom. Titul Pivne tematická reštaurácia roka získal Pivovar Golem z Košíc. Hodnotili sa aj pivotéky a podnikové predajne, kde cenu Pivotéka roka získala Pivotéka Na 7. schode zo Žiliny.  Objavom roka 2013 sa stal sympatický záhorácky pivovar Stupavar, ocenenie Pivo roka putovalo do rúk pivovarníkom z Buntavaru za ich RIS WBM. V kategórii Pivný čin roka sa víťazom stala  úspešná premiérová akcia, 1. celosvetové stretnutie zberateľov pivných suvenírov v Martine.  Titulom Sládok roka 2013 sa môže pýšiť Ľuboš Kružic zo Stupavaru v Stupave. Majstrom výčapu sa po prvý raz v histórii stala žena,  Erika Szekerešová z pivovaru Richtár Jakub. Za Osobnosť roka z pivovaru za rok 2013 porota určila Ing. Ladislava Kovácsa a titul Osobnosť roka v homebrewingu aj tento rok obhájil Peter Bognár.  Titul Pivovar roka putoval do rúk Pivovaru Stupavar. Každoročne dostáva ocenenie za dlhodobý prínos slovenskému pivovarníctvu aj významná osobnosť z pivovarníckeho prostredia, tento rok sa ňou stal Ing. Karol Tomášek, ktorý pivovarníctvu zasvätil celú svoju profesionálnu kariéru.

Malé nezávislé pivovary sa na Slovensku tešia veľkej obľube a ľudia im venujú značnú pozornosť. Práve preto je pre nás výzvou každoročne bojovať o tieto výročné ceny. Všetci ocenení sú totiž zárukou toho, že milovníci piva sa môžu spoľahnúť na najvyššiu kvalitu  a odbornosť ,“  vysvetlil Ing. Ľubomír Vančo, predseda Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

EKONOMIKA

Plat bez práce môže fungovať, Slovensku by však nepomohol

Nepodmienený príjem testuje okrem Fínska aj Kanada.


Už ste čítali?