Pivo v zime? Môže byť!

Autor: PIVOBRANA ... | 11.12.2014 o 9:35 | Karma článku: 3,57 | Prečítané:  1373x

Zimu si väčšina ľudí predstavuje s horúcim čajom v ruke, prípadne s vareným vínkom, či punčom. Ale pivárom punč asi príliš nevonia, chcelo by to nejaký poctivý zimný špeciál. V našich nezávislých pivovaroch sa už na zimu veru pripravujú.

Kaltenecker

Pivovar Kaltenecker už tretíkrát navarí špeciál CHRISTMAS IPA 16. Je to vianočný špeciál typu IPA, extra silný so stupňovitosťou 16, extra chmelený, voňavý, presne ten typ piva, ktorý si ľudia radi vychutnávajú na Vianoce a počas dlhých zimných večerov. Okrem tohto pivka ponúknu v Rožňave hneď dve novinky. Prvou je Tokaj IPA 13 a druhou novinkou, ktorá sa nedávno uviedla na trh, bude Ginger Symphony 12. Tokaj IPA je kooperačná várka medzi pivovarom Kaltenecker a Tokaj Macik Winery, kde sa spojila chuť pivného štýlu IPA s charakteristikou tokajských vín. Toto pivo sa momentálne uvádza na trh ako novinka na jeseň/zimu 2014. Do piva sa pridávali tokajské cibéby, čo sú hrozienka napadnuté ušľachtilou plesňou. Práve ony dávajú pivu v závere jemne sladký pocit. Katarína Kovácsová z pivovaru Kaltenecker pivo opísala ako „príjemné, nádhernej polotmavej zlatej farby s medeným nádychom. Hustá pena dodáva tomuto gurmánskemu pivu jedinečnú krémovosť a dopĺňa celkový dojem plného piva. Už teraz vieme že to bude hit tejto sezóny.“

Ďalšou novinkou z dielne Kalteneckera je Ginger Symphony 12, zázvorový ležiak odlišný od už tradičného zázvorového piva tým, že sa do kvasenia pridáva extra porcia čerstvého strúhaného zázvoru, ktorá v pive ostala aj po vykvasení a extra dlhom ležaní v pive. Do piva sa taktiež pridala zmes neuveriteľne aromatických chmeľov, ako je Mandarina Bavaria, Amarillo alebo Citra. Tieto chmele dávajú pivu jemne citrusový nádych, pivo je iba jemne horké a výrazne zázvorové. Obidve pivá budú k dispozícii v sudovej, ale aj fľaškovej verzii.

Golem

Aj v Košiciach pripravujú na zimu dve novinky. Jednou z nich je svetlý ležiak Golem  12 a druhou je vianočný špeciál 14, ktoré budú na výčape začiatkom decembra. Vianočný špeciál bude pripravený v spolupráci s košickými homebrewármi a pre stálych zákazníkov je k nemu pripravené aj príjemné prekvapenie. Jantárový špeciál nesie názov Maharal, po židovskom rabínovi, stvoriteľovi Golema.  Taktiež je v ponuke už tretia edícia destilátu Pivovica Golem, pripravená špeciálne z tmavého piva Golem. Táto pochúťka má aj svoje grády - 42 %.

Šéfka Golemu degustuje pivovicu

Stupavar

Na zimné obdobie chlapci zo Stupavy pripravujú špeciály, ktoré sa osvedčili minulú zimu, ale aj jednu novinku. V novembri to bolo tekvicové pivo Pumpkin ALE 12° a k Vianociam pšeničný WeizenBock 16°. Na január je v pláne novinka Black IPA 15°.

Kastelán

Ani na Orave nebudú fanúšikovia poctivého piva ukrátení o zimné pivo. Pivovar KASTELÁN pripravuje pred Vianocami špeciál Mníchov 14° (polo)tmavý ležiak, ktorý bol obľúbený u fanúšikov aj minulý rok.

Patrónsky pivovar

V zimnom období sa v bratislavskom Patrónskom pivovare chystajú hlavne silnejšie špeciály. Návštevníci pivovaru sa určite môžu tešiť na medový špeciál a potom hlavne na 15°, 17°, 18° pivá. Tieto pivá budú vrchne, ale aj spodne kvasené. V ponuke je aj zázvorový špeciál 11,5°.

Sandorf

Aj v Prievaloch sa chystajú na Vianoce, pripravia Sandorf medový špeciál 12°. Okrem toho sa členovia nového Pivného klubu Sandorf, čiže najverejnejší zákazníci a najväčší konzumenti piva, môžu tešiť na  rôzne odmeny za svoju vernosť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Tretia vlna je na obzore. Testy, trasovanie aj karanténa sú však stále nejasné

Hranice zostávajú dokorán aj po odhalení delta mutácie na Slovensku.

Dobré ráno

Dobré ráno: Planéta trpí horúčkou, pacient môže umrieť

Čo sa deje s klímou a planétou.


Už ste čítali?