Urpiner a Sessler opäť získali pivné pečate

Autor: PIVOBRANA ... | 25.2.2015 o 9:44 | Karma článku: 3,16 | Prečítané:  893x

Neboli by to naše nezávislé pivovary, keby opäť nezískali prestížne ocenenia. Počas 25. ročníka  degustačnej súťaže Reprezentačných slávností piva v českom Tábore boli ocenené „pivnými pečaťami“. Banskobystrický pivovar dostal bronz a trnavský minipivovar Sessler striebro.

Banskobystrický pivovar si v kategórií tmavé pivo odniesol bronzovú pivnú pečať za svoj Urpiner Dark 11°. Minipivovar Sessler z Trnavy tentoraz zabodoval medzi sladovými nápojmi, keďže striebro mu patrí za jedinečný nápoj s menom Pivea.

„Sme radi, že aj z tohto ročníka si odnášame jednu z pečatí, pretože počet prihlásených pivovarov sa z roka na rok zvyšuje. Banskobystrický pivovar opäť dokázal, že patrí k špičke, pretože bol jedným z troch slovenských pivovarov, ktoré získali toto ocenenie ,“ povedal na margo ocenení Ľubomír Vančo, podpredseda predstavenstva Banskobystrického pivovaru.

Z pivnej pečate sa teší aj Peter Klas z pivovaru Sessler: „Úprimne povedané, s výhrou som tak trochu tajne počítal, keďže máme od návštevníkov našej reštaurácie a na rôznych degustačných akciách skutočne pozitívne ohlasy.“ Pri výrobe sladovo-chmeľového nealkoholického nápoja je použitý sladový extrakt a špeciálne druhy chmeľu. V Sessleri Piveu odporúčajú podávať chladenú, s kúskom citrónu - ako výborný osviežujúci nápoj v letných mesiacoch a v zime ako teplý nápoj na spôsob čaju.

Od 16. do 21. februára v českom meste Tábor bojovalo o pivné pečate v 28 kategóriách vyše 160 pivovarov z celého sveta.  Odborní degustátori hodnotili vyše 700 vzoriek piva. Okrem tradičných českých i slovenských pivovarov sa súťaže zúčastnili aj pivá z Belgicka, Nemecka, Rakúska, Maďarska, ale aj Japonska, Izraela, či Arménska. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR JURAJA BERZEDIHO

Na východe je veselo. Len dokedy

Kalkulačka rozhodla. V Košiciach prídu o slovenské zápasy tisíce fanúšikov.

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

Píše Kristián Blaškovič - Fórum

Čím prekvapí Kim na stretnutí s Trumpom?

Kim sa chce vrátiť medzi svetových politikov ako ich rovnocenný partner.


Už ste čítali?